TEKTAR TEKNİK TARIM A.Ş. 1999 yılında İtalyan ALBA MILAGRO S.P.A’ nın Türkiye Distribütörlüğü’nü alarak, özel gübreler sınıfındaki bitki besleme ürünlerinin ithalatı ve Türkiye’ye toptan pazarlanması amacı ile Antalya’da kurulmuştur.

Firmamız, coğrafi bölgesel bazda tüm Türkiye’ de aktif olup, Akdeniz, Ege ve Marmara Bölgelerinde kurduğu deneyimli satış ve teknik ekibi ile bizzat kendisi, diğer bölgelerde ise başbayileri ile satış ve satış sonrası destek hizmetini yerinde vermektedir.

TEKTAR, ALBA MILAGRO S.p.A ile yaptığı işbirliğinden büyük memnuniyet ve gurur duymaktadır. Çünkü bol alternatif ile formule edilen özel ürünlerimiz, Türkiye toprakları, Türk çiftçisinin uygulama teknikleri ve ülkemize özgü bitki çeşitliliği de dikkate alınarak, MILAGRO tarafından çok kaliteli hammadde ve ileri teknoloji kullanılarak üretilmektedir. Bu ürünler, farklı bitki deseninde ve farklı arazi koşullarında denenip seçilmek suretiyle ithal edilmektedir. MILAGRO ve TEKTAR’ın bu prensipler doğrultusunda büyük bir uyumla devam eden işbirliği artan memnuniyet ve gururla aralıksız devam edecektir.

Son 50 yılda bitki bilim ve teknolojisi, bu önemli tema üzerinde bilinen spesifik gelişmelerin artmasına dayanan devamlı bir gelişme izlemiştir. Bu gelişme hala devam etmektedir ve yeni ürünlerin  ve formüllerin sayesinde kendini açıkça gösterir. Her zaman daha seçici bir pazarın isteklerine göre kalite ve nitelik göz önüne alındığında damlama gübrelerinin, yaprak gübrelerinin, organik gübrelerin ve aminoasitlerin kullanışı üretim için elzem bir şekilde tarım biliminde yerini bulur.

Sonuçta bugün bitkilerin yalnızca Azot, Fosfor ve Potasyuma ihtiyacı olmadığı, bununla birlikte kendilerine ait üretim güçlerini en iyi şekilde ifade edebilecek kompoze bir beslenme programına ihtiyaçları olduğu anlaşılmıştır. Besleme ürünlerimizin ve biyolojik canlandırıcılarımızın profesyonel kullanımı, ürünlerde bitkisel metabolizmayı düzenleyip büyümenin doğal ritimlerini yükselterek verim ve kaliteyi en üst seviyelere çıkarmaktadır. Günümüzde bitki fizyolojisinden ve toprağın temel unsurlarından anlayan bir besleme programı her şeyin üzerindedir. Bu anlayış ile birleşen yüksek kaliteli ürünlerimiz, dünya üzerindeki tüm coğrafyalarda ve tüm bitki paterninde zorlanmadan maksimum verimi elde etmek adına sahip olunan sihirli anahtardır. Ürünlerimizin etkili ve vurucu sonuçları yeni ürünlerimizin gelişiminde bizlere klavuzluk eder.

Kurulduğu günden bugüne kadar geçen süre içerisinde firmamız, TOPLAM KALİTE felsefesini benimseyerek, özellikle GÜVEN, İSTİKRAR, YARATICILIK ve YENİLİKÇİLİK anlayışından asla ödün vermemiş. EN İYİ ÜRÜN ile EN İYİ HİZMET hedefinde ilerlemiştir.

TEKTAR, tarımsal üretimin miktar ve kalitesini en iyi ekonomik şartlar içinde artıran, ama bunu yaparken de toprağa, yeterli olmayan temiz su kaynaklarına ve gelecek nesillerin sağlığına duyarlı ve saygılı üstün kalitede yeni ürünler temin etme çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

Bu ilke ve hedefleri doğrultusunda TEKTAR Türkiye Pazarında kendisini en iyi şekilde ispatlamış ve böylece Türk Tarımı’ na GENÇ ve DİNAMİK BİR ANLAYIŞ getirmiştir. Hedefimiz, bugün bu anlayışı dünyanın farklı ülkelerine de kabul ettirmektir.