how to build your own website for free

STIMCROP L

Sıvı Deniz Yosunu

Stres Giderip Gelişim Destekleyen Yüksek Kalite

STIMCROP-L, soğuk kuzey denizlerinden çıkarılan deniz yosunu ve tamamen seçilmiş bitkisel ekstrelerin karışımından elde edilmiş sıvı bir gübredir. Bitkilere canlılık verir ve yeşil aksamın hızla gelişmesini sağlar.

Ambalaj: 1 lt'lik plastik şişe

Biçimi: Sıvı

Uygulama:
 Kökten ve Yapraktan

Etkinliği:
STIMCROP L yüksek kaliteye sahip hammaddesi, safiyeti ve özel bileşimiyle bitki besleme ürünleri arasında yerini alan yenilikçi ve özel bir üründür. Bir bitki besleyici olarak, yüksek etkinliği ile tanımlanır. Bileşiminde bulunan ve organik maddeyi oluşturan özenle seçilmiş bitkisel ekstraktlarla bitki gelişimini hızlandırır. Seçilmiş bitkisel ekstraktlar ve deniz yosunu STIMCROP L bünyesinde çok güçlü bir sinerjik etkiyle kombine haldedir.
Terkibinde çoğunlukla Ascophyllum nodosum bulunan STIMCROP L, bitkisel kaynaklı özel ekstraktlarla güçlendirilmiş formülüyle bitki üzerindeki stres etkisini kırmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Stresi yok eden etkinin yanı sıra STIMCROP L, bitkiye sağladığı enerjiyle işlevselliğini kaybetmiş olan tüm metabolik faaliyeti yeniden harakete geçirir.
İçerdiği alginik asit ve bitki bünyesinde üretilmesine imkân tanıdığı mannitol ile gerek toprak çözeltisinde gerekse bitki bünyesinde besin maddelerinin alımını artırır ve taşınmasını hızlandırır. STIMCROP L uygulamasıyla, bitki bünyesinde üretilen özel organik moleküllerin sentezlenmesinden oligosakkaritler meydana gelir. Oligosakkaritler biyotik birer uyarıcıdır. Fitoaleksin oluşumunu teşvik eder ve bu durum, bitkiyi patolojik etkilere ve toksinlere karşı dirençli hale getirir.
STIMCROP L uygulaması sonucunda bitki bünyesinde denge noktasına ulaşan sitokinin ve oksin, bitkinin stres durumundan kurtulmasını sağlar. Enerji vererek canlı kalmasına ve sonuçta verim artışına sebep olarak, geniş bir spektrum içerisinde çok yönlü fonksiyonlar oluşturur.
STIMCROP L içerdiği potasyum ile meyve kalitesine hitap eder.
En iyi sonuçlar, düşük dozda ve çok sayıda tekrarlanan uygulamalarla elde edilir.

• STIMCROP L uygulamasıyla bitki bünyesinde cereyan eden pek çok metabolik faaliyet hız kazanır. Bununla birlikte, besin elementlerinin bitkideki konsantrasyonu ve bunların yüksek gereksinim duyulduğu dokulara iletimi optimize edilir. Tüm bu sürecin birer sonucu olarak,
• Bitkinin besinsel emilimi artacağı için çok daha kuvvetli kök yapısı meydana gelir.
• Yaprak yaprak yüzeyleri genişler, daha yüksek fotosentez aktivitesi sağlanır ve beslenme artar.
• Çiçek dökümü azalır, çiçek yapısı kuvvetlenir ve dolayısıyla meyve tutumu artar.
• Yüksek verim ve kalitede meyve teşekkülü oluşur. 

% w/w
% w/v
Yoğunluk g/l
EC dS/m (0,1%) 20°C
pH
Organik Madde
15.0
16.4
1080÷1100 g/L 20 °C
6.3
7.5 ± 0.1
Suda Çözünür Potasyum oksit (K2O)
1.5
1.64
Alginik Asit
0.37
0.44

STIMCROP-L, pestisitlerle karıştırılarak kullanılabilir. Bununla birlikte yaprak ve mikro element gübreleri ile karışabilir özelliktedir. Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle ve mineral yağlarla karışım yapmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler
Topraktan uygulama: 500 ml - 1 lt/da

Yapraktan uygulama, genel doz: 50 - 250 ml/100 lt suya veya
50 - 250 ml/da
Topraktan sulama suyu ile birlikte verilir.Şaşırtmadan veya vejetatif gelişim başlangıcından itibaren 7 - 14 gün arayla hasada kadar uygulanır.
Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Ayva, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.
Vejetatif gelişim başlangıcından itibaren 7 - 14 gün arayla hasada kadar uygulanır.
Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.
Vejetatif büyümenin başlangıcından itibaren 2 - 3 tekrarla uygulanır.
Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar
Yapraktan: 50 - 100 ml/da
Pestisitlerle birlikte ve/veya ayrı şekilde yetiştirme sezonu boyunca 1 - 2 tekrarla uygulanır.
stimcrop L 1L

Notlar
STIMCROP-L, NUTRIGOLD, MULTIPLANT ve KODEFOL Serileri ile birlikte kullanıldığında mükemmel sonuçlar verir. KALEX, KALEX Zn, CALCIBOR, AGRUMIN TT, MICROMIX, PRO Zn25, PRO Mn20 ve DIAFILLON ile karıştırıldığında, bu ürünlerin etkinliğini artırır.

Dikkat!  Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE