html templates

REVITER

Bitkisel Menşeli Sıvı Organik Gübre 

Kök Geliştiren ve Meyve Büyüten Organik Güç, Organik Karbon Kaynağı

REVITER organik maddenin yapı taşı olan organik karbonu, azotu ve potasyumu içeren sıvı bazlı, organik bir gübredir. Karbon, hidrojen ve oksijen bitki içeriğinin kuru maddede %90-96'lık bölümünü oluşturur. Hava ve su, oksijen ve hidrojen birer temel kaynaktır. Fakat karbon için durum farklıdır. REVITER bitkiler ve topraklar için mükemmel bir karbon kaynağıdır

Ambalaj: 20 lt’lik plastik bidon

Biçimi: Sıvı

Uygulama:
Kökten ve Yapraktan

Etkinliği:
Atmosfer bileşiminde 368 ppm civarında bulunan karbon bitkiler ve topraklar için önem arz eden bir kaynak değildir. Karbonun en önemli kaynağı topraktır. Fakat beşeri faktörler bu kaynağı hızla tüketmekte ve bu da gelecek için büyük bir tehlike arz etmektedir. Toprakların en önemli azot kaynağı olan organik maddeki azottan bitkilerin faydalanabilmesi içini yararlanılacak olan azot miktarının yaklaşık 10 katı karbona ihtiyaç vardır. Ölü kalıntılar toprak mikroorganizmalarınca gerçekleştirilen mineralizasyon işlemi sonucunda karbonu CO2'ye ve organik azotu da mineral azot formuna dönüştürür. Mikroorganizmalar organik maddeyi aminizasyon ile aminoasitlere, üre ve aminlere; amin bileşikleri amonifikasyon ile amonyak ve amonyuma (CO2 bu aşamada ortaya çıkar); meydana gelen amonyum ise nitrifikasyon bakterilerinin aktiviteleri sonucunda nitrata (nitrifikasyon) dönüştürerek yarayışlı hale getirir.

REVITER topraklar ve bitkiler için çok önemli bir karbon ve azot kaynağıdır. Toprakta gerek doğrudan karbon ilavesi gerekse mikrobiyal aktiviteyi desteklemek suretiyle bitkiler için en uygun olan yetiştirme ortamına imkan sağladığı gibi mineralizasyon sonucunda bitkinin ihtiyacı olan CO2, yarayışlı azot ve potasyumu temin eder.

• REVITER, bitkide kök ve generatif aksam performansını yükseltir. Dengeli bir tepe/kök gelişimine imkan sağladığı için tüm üretim sezonu boyunca optimum verim ve meyve kalitesini garanti eder. Hormon ve hormon türevi katkı maddeleri içeren ve ham madde kalitesi şüpheli bir takım organik ürünler gibi hızlı görsel efektlerle bitkiyi hızla yaşlandırmak yerine verimliliği ve üretimi doğal sürecinde gen potansiyelinin en üst düzeyine zorlar.
• REVITER toprakları canlandırır, mikrobiyolojik yapıyı destekler.
• Bitkide çevresel kaynaklı stresi azaltır. Bitkiye hazır enerji sağlar.
• Gübrelerle birlikte uygulandığına içeriğindeki organik karbonla bitki besin maddeleri arasında oluşacak besin-organik asit kompleksi sayesinde besin elementlerinin bitkiye geçişini kolaylaştırır. Özellikle meyve büyüme evresinde hızla meyve büyütür.
• Humik maddelerin şekillenmesini sağlayarak gübre kullanımını iyileştirir ve besin maddelerinin yarayışlılığını artırır. Bitki besin elementlerinin yıkanma yoluyla kayıplarını azaltır.
• Toprakların katyon değiştirme kapasitesini artırır. Su tutma kapasitesini ve su geçirgenliğini iyileştirir.  

% w/w
% w/v
Yoğunluk g/l
pH
Organik Madde (O.M.)
26.0
32.8
1250 – 1270 g/L 20 °C
6.0 ± 0.1
Organik Karbon (C)
13.0
16.4
Toplam Azot (N)
2.5
3.2
Suda Çözünür Potasyum oksit (K2O)
2.0
2.5

REVITER, bilinen pek çok pestisit ve gübrelerle karışabilir. Yine de çok güçlü alkali veya çok güçlü asidik kimyasal bileşimlerle, oksidasyon maddeleriyle ve mineral yağlarla karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziksel görünümünde bozulma görülürse bu karışımı kullanmayınız.

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler
Topraktan uygulama (damlama / yağmurlama): 3 – 6 lt/da

Yapraktan uygulama genel doz: 200 - 500 ml/100 lt suya veya
200 - 400 ml/da
Topraktan sulama suyu ile birlikte verilir. Fidenin şaşırtılması ve/veya vejetatif gelişim başlangıcından hasada kadar tekrarlarla uygulanır. İlk uygulama için 3 lt/da dozu ile başlanıp, takipeden dönemlerde 1,5 - 2 lt/da dozu ile devam edilmesi tavsiye edilir.
Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ayva, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.
Vejetatif uyanmadan itibaren uygulamaya başlanır ve uygulamalar hasada kadar devam eder.
Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.
Topraktan uygulama (damlama / yağmurlama): 1 – 6 lt/da

Yapraktan: 200 - 500 ml/da
Topraktan ve yapraktan vejetatif büyümenin başlangıcından itibaren 2 - 4 tekrarla uygulanır.
Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar
Yapraktan: 50 - 600 ml/da
Pestisitlerle birlikte ve/veya ayrı şekilde yetiştirme sezonu boyunca 1 - 3 tekrarla uygulanır.
REVITER 20L

Notlar
REVITER, özellikle NUTRIGOLD ve MULTIPLANT gübreleriyle karıştırıldığında mükemmel etkinlik yaratır. Meyve büyüme sürecinde kalsiyumlu preparatlarla birlikte uygulanması özellikle tavsiye edilir.

Dikkat!  Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE