free html5 templates

PROLEAF 

NPK Mikro Kristal Yaprak Gübreleri

PERFECT - HIGH N - HIGH P - HIGH K

PROLEAF, bitki gelişiminin ve üretkenliğinin dönemsel olarak farklılık gösterdiği besin talebine uygun olarak şekillendirilmiş 4 farklı formülasyona sahip yaprak gübre serisidir. Safiyeti yüksek, kaliteli hammaddeden gelen makro besinlerin, yüksek oranlı ve tam şelatlı mikro besinlerle MPGR teknolojisinde buluştuğu PROLEAF serisi yaprak gübreleri, MILAGRO'nun özel olarak geliştirdiği organik kompleks ve vitaminlerle destekli içeriğiyle bitki gelişiminde ve üretkenliğinde fark yaratır.

Ambalaj: 2 Kg'lık polietilen torba

Biçimi: Mikro kristal toz

Uygulama: Yapraktan

Etkinliği:
PROLEAF yaprak gübreleri, bitkilerin besin talebini büyük bir hızla ve etkili bir biçimde temin etmek üzere geliştirilmiştir. Bitkilerin vejetasyon süreci içerisinde değişen besin taleplerine farklı formül tipleriyle anlık fakat hızlı etkiyle cevap verir. Dikimden hasada kadar tüm yaşamsal süreç içerisinde bitkiden en yüksek performans, vejetatif ve generatif gelişimin belli bir denge ve düzen içinde götürülmesiyle elde edilir. Bu süreçte bitkide tepe/kök oranını olası en iyi düzeyde tutmak için dönemsel olarak acil müdahaleler gerekir. PROLEAF serisi yaprak gübreleri bu oranı korumak için doğru formül tercihi neticesinde çok başarılı sonuçlar verir.

Toprakta hava/su dengesinin kaybolduğu, sıcaklık, permeabilite gibi koşullarının bitki gelişimini olumsuz olarak etkilediği durumlarda, bitkilerin kök hastalıkları, iletim demeti problemleri, çevre, yetiştirme ortamı veya ilaç kaynaklı fizyolojik stres durumlarında bitkiler beslenme yeteneklerini kaybeder. Bu tür durumlarda beslenme sürecini başlatmak ve metabolik döngüyü (fotosentez/solunum) yeniden harekete geçirmek için yaprak gübreleri büyük önem arz eder. PROLEAF gerek bu şartlar altındaki bitkilerin yaşam döngüsüne yeniden dönüşü, gerekse üretken bitkilerin verimine katkı bakımından mükemmel bir besleyicidir. Pek çok gübre ve pestisitle sorunsuz şekilde karıştırılarak her türlü ilaçlama aleti ile kullanılabilir.

PROLEAF yaprak gübreleri yüksek teknolojiyle, yüksek kaliteye sahip, seçilmiş hammaddelerden üretilmiştir. Biüre, klor, sodyum ve kalsiyum karbonat (kireç) içermez. Dört farklı formülasyonunda değişmeyen ve yüksek mikro element oranlarına sahiptir. Sert ve soğuk sularda kolayca çözünür. PROLEAF serileri, MILAGRO’nun özel olarak geliştirdiği organik kompleks ve vitaminlerle yaprak uygulamalarından en iyi sonucu almak üzere, özel olarak tasarlanarak formüle edilmiştir. Asit karakterli kimyasal yapısı ile sulu çözeltilerinde suyun pH'sını ayarlar. Böylece pestisitlerle karıştırıldığı sulu çözeltilerde pestisit etkinliğini artırır. İçerdiği organik şelat kompleksi, pozitif yüklü iyonların yaprak yüzeyinde faydasız halde tutulmasını önler ve besin maddelerinin bitki stomalarından geçişini kolaylaştırır. Sahip olduğu olağanüstü tamponlama özelliği sayesinde çok sert sularda bile bitki besin elementlerinin alınabilirliğini en üst seviyede tutarak yüksek etkinlik gösterir.

Karışabilirlik
Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle ve mineral yağlarla karıştırmayınız. Polisülfür, kalsiyum ve bakır içeren bileşiklerle karışım yapmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.

PERFECT
20.20.20+ME
PROLEAF PERFECT azot, fosfor ve potasyumu eşit oranlarda içeren, çok amaçlı
geniş spekturumlu yaprak gübresidir. Bitki gelişim ve üretim sürecinin her aşamasında gerek bitki gelişimine büyük ivme kazandırmak, gerekse verimi artırmak için kullanılır. Gelişimin erken safhalarında vejetatif ve generatif gelişimi denge unsuru içinde mükemmelen destekler. Üretim aşamasında, ürünün verim ve kalitesinde artış sağlar. Zayıf kalmış bitkileri kuvvetlendirmek için oldukça idealdir.

HIGH N 35.05.08+ME
Azot, bitkilerin yaşam döngüsü boyunca miktar olarak en çok ihtiyaç duyduğu makro besin elementidir. PROLEAF HIGH N'de yüksek azot, besleyici etkinliği ile tüm bitkilerin özellikle vejetatif gelişim döneminde en büyük yardımcısıdır. Yaprağı tüketilen sebzelerden çim bitkisine kadar geniş bir kültivasyonda, bitki gelişiminin erken döneminde gerek vejetatif aksamı harekete geçirerek hızlı bir büyüme etkisi yaratmak, gerekse ilerleyen periyotta meyve ve yaprak geliştirmek amacıyla PROLEAF HIGH N güvenle kullanılır. Don, dolu, kuraklık, aşırı yağmur gibi afetlerden sonra bitkilerde görülen duraklama devrelerin atlatılması için önemle tavsiye edilir.

HIGH P
12.42.08+2.5MgO+ME
PROLEAF HIGH P fosfor baz alınarak formüle edilmiş olup, yüksek oranda fosfora ihtiyaç duyan bitkiler için ideal bir yaprak gübresidir. Fosfor, optimum büyüme ve gelişme için mutlak gerekli olan makrobesin elementlerinin ikincisidir. Özellikle bitki gelişiminin erken döneminde çok yüksek oranda ihtiyaç duyulan ve bitkilerce depo edilen bir besin maddesidir. PROLEAF HIGH P bu nedenle genç bitkiler için oldukça ideal bir gübredir. Şaşırtmadan sonra tomurcuk oluşumuna kadar çiçeklenmeyi artırmak, eş zamanlı çiçeklenme sağlamak, kuvvetli çiçek yapısı için gereken enerjiyi tedarik etmek ve bitki büyümesini hızlandırmak için kullanılması önemle tavsiye edilir. Meyve ağaçlarının hasat sonrasında toparlanması, besinsel noksanlığa bağlı yorgunluğun ortadan kaldırılması için oldukça idealdir. Ayrıca PROLEAF HIGH P meyve tutumundan kalitesine kadar üretkenliği olumlu yönde geliştirir.

HIGH K
08.05.40+2MgO+ME
Yüksek oranda potasyum içeren PROLEAF HIGH K, özellikle meyve tutumu gerçekleşmiş bitkilerde önemle tavsiye edilir. Vejetasyon süreci içinde beslenmede N/K dengesini sağlamak için uygundur. Bunun yanı sıra meyvenin rengini, şeker içeriğini ve dayanıklılığını artırarak daha kaliteli, sağlıklı ve lezzetli olmasını sağlar. Üründe kalite unsurlarını (polarite ve protein içeriği) artırır. Kesme çiçeklere parlaklık verir. Böylece ürünlerin pazar kalitesini ve değerini artırır. Meyve dokularının sertleşmesini sağlayarak, nakliyeye dayanıklı ve raf ömrü uzun ürüne imkân verir. Ayrıca bitki dokularını kuvvetlendirerek, bitki özsuyunda çözünmüş madde miktarını artırdığından bitkileri solgunluğa, hastalık stresine ve olumsuz iklim koşullarına karşı daha dirençli kılar. 

Ürün Adı
N %
NO3 - N
NH4 - N
Üre (NH2) - N
P2O5 %
K2O %
MgO %
PROLEAF PERFECT
20.0
5.5
3.5
11.0
20.0
20.0
__
PROLEAF HIGH N
35.0
2.3
2.3
30.4
5.0
8.0
__
PROLEAF HIGH P
12.0
1.9
7.3
2.8
42.0
8.0
2.5
PROLEAF HIGH K
8.0
7.0
1.0
__
5.0
40.0
2.0
B (%)
Cu-EDTA (%)
Fe-DTPA (%)
Mn-EDTA (%)
Mo (%)
Zn-EDTA (%)
0.02
0.015
0.12
0.06
0.01
0.015
N : P2O5 : K2O
Çözünürlük
pH
EC sol. 0,1 %
Renk
20˚C g/l
sol. 1%
µS/cm 20°C
PROLEAF PERFECT
330 - 350
4.0 ± 0.5
790
Açık Yeşil
PROLEAF HIGH N
530 - 550
4.0 ± 0.5
400
Açık Yeşil
PROLEAF HIGH P
300 - 320
2.5 ± 0.5
820
Açık Yeşil
PROLEAF HIGH K
180 - 200
4.0 ± 0.5
1290
Açık Yeşil
Bitki Çeşidi Uygulama Dönemi Hedeflenen Kullanılacak Ürün ve Dozlar (tek uygulama için) Uygulama

Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler, Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Ayva, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.
Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.
Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar

Tüm bitkiler için kök ve generatif gelişme artışı istendiği durumda, Sebzelerde fide dikim sonrasında, diğer tüm bitkilerde vejetatif dönem başlangıcında uygulamaya başlanır.

PROLEAF HIGH P PROLEAF PERFECT

200 gr/100 lt suya 10 - 15 günde bir tekrarlanır.
Tüm bitkiler için vejetatif aksamla beraber yaprak gelişimi ve yayılımı istendiği durumda, ayrıca tomurcuk gelişimini desteklemek için vejetatif büyüme döneminde uygulamaya başlanır. PROLEAF HIGH N PROLEAF PERFECT 200 - 300 gr/100 lt suya
Çiçek gelişimi için çiçeklenme öncesi uygulamaya başlanır. PROLEAF HIGH N PROLEAF PERFECT
PROLEAF HIGH K
200 - 300 gr/100 lt suya
Tarla bitkileri ve yeşil sebzelerde verim ve kalite artışı için diğer bitkilerde meyve gelişimi için meyve tutumundan hemen sonra uygulamaya başlanır. PROLEAF HIGH N PROLEAF PERFECT
PROLEAF HIGH K
200 - 300 gr/100 lt suya
Meyvelerin gelişme ve olgunlaşma döneminde kaliteyi artırmak, Yaprağı tüketilen sebzelerde yaprak kalınlaştırmak, Endüstri bitkilerinde yağ içeriğini, artırmak için vejetatif gelişmenin son aşamalarında uygulamaya başlanır. PROLEAF HIGH K 200 - 300 gr/100 lt suya
PROLEAF 8.5.40 fronte KG 2

Notlar
PROLEAF Serilerinin etkinliği, ALBAMIN, METONIC, MIXAMIN, AMINOFERT ve REVITER ile karıştırılırsa daha da artar.

Dikkat!  Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız. 

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE