website design templates

POLYPHOS HG

NP Gübre Çözeltisi 11.37.0

Yavaş Salınım Özelliğine Sahip Polimer NP Gübre Çözeltisi

POLYPHOS HG, polimer yapıda amonyum ve fosfor içeren kontrollü salınım özelliğine sahip sıvı bir gübredir. POLYPHOS HG'nin özel fosforu, fosfatların farklı düzeylerdeki polimerizasyonu ile elde edilmiştir. Yüksek ürün safiyeti, hızlı etkinliği ve kontrollü salınım özelliği ile POLYPHOS HG rakipsiz bir üründür.

Ambalaj:
• 1 lt’lik plastik şişe
• 6 lt’lik plastik bidon
• 10 lt’lik plastik bidon
• 20 lt’lik plastik bidon                                                  

Biçimi: Sıvı

Uygulama: Kökten

Etkinliği:
POLYPHOS HG fosforun gerekli olduğu yetiştirme ortamları için rakipsiz bir ürün, mükemmel bir başlangıç gübresidir. İçerdiği azot ve fosforun büyük bir bölümü yavaş salınım özelliğine sahiptir. Ayrıca POLYPHOS HG'de hızlı etki gösteren fosfor da bulunmaktadır. Yavaş salınan azot ve fosfor, bitkiler tarafından uzun bir zaman için sürekli olarak asimile edilir. Ortam koşullarına ve toprak florasına bağlı olmakla birlikte POLYPHOS HG, bir genelleme yapılırsa 40-60 gün boyunca bitkiye ihtiyaç duyduğu yarayışlı azot ve fosforu tedarik eder. Sıradan bir fosfor kaynağı kullanıldığında fosfor kısa sürede yarayışsız hale gelirken, POLYPHOS HG'nin özel polimer molekül yapısı sayesinde bitki, ihtiyacı olan azot ve fosforu ortamda daima hazır halde bulur.

POLYPHOS HG'nin açık tarla bitkileri ve özellikle de endüstriyel kültivasyonun (endüstri bitkilerinin) tohumlama öncesi, tohumlama ve çıkış öncesinde istenilen şekilde kök gelişiminin sağlanması için taban gübresi olarak kullanılması önemle tavsiye edilir.
               

• POLYPHOS HG toprağa yayılınca hidrolize olarak fosforu kademeli olarak bırakır. Böylece bitki, yavaşça ve adım adım aldığı fosfordan uzun süreyle yararlanır.
• Polimer fosfat, diğer fosfor formlarından daha yüksek çözünürlüğe sahiptir ve toprakta hareketliliği yüksektir. Bu nedenle POLYPHOS HG, bitkiler için mükemmel bir fosfor kaynağıdır.
• POLYPHOS HG aktivitesi yüksek kireçli topraklarda mutlak ve dengeli bir fosfor varlığı garanti eder. Sorunlu topraklarda yüksek kararlılığa sahiptir.
• POLYPHOS HG'nin bitkiye tedricen sağladığı fosfor ile bitki bünyesinde besin elementlerinin taşınımında süreklilik sağlanır. Fosfor meyveye, depo organlarına ve tohumlara organik bileşiklerin taşınımı için gereken enerjiyi tedarik eder.
• POLYPHOS HG uygulaması ile hem fotosentez hem de solunumda gerekli olan NAD, NADH, ADP ve ATP (nükleik asitler) gibi enerjice zengin fosfor bileşiklerinin sentezi sağlanır. Nükleik asitler olmadan bitkiler tohum ve meyve bağlayamaz ve üreyemezler. Nükleik asitler bitki gelişimi normal fonksiyonların devamı için gereklidir.
• POLYPHOS HG fotosentezi destekler. Fotosentez sonucunda şeker ve nişasta üretilir. Solunumda ise şeker ve nişastanın oksidasyonu ile enerji üretilir.
• POLYPHOS HG çiçeklenmeyi ve kök oluşumunu teşvik eder. Erken büyüme sağlar, olgunlaşmayı hızlandırır. Meyve tutumunu ve tohum bağlamayı artırır. Böylece tohum üretimi de artar.
• POLYPHOS HG tohumlama sonrası, fide nakliyesi ve toprağa şaşırtması esnasında ve çiçeklenme öncesinde, bitkide en iyi tepe/kök oranını garanti eden mükemmel bir başlangıç gübresidir. 

% w/w
% w/v
Yoğunluk g/l
pH
Toplam Azot (N)
11.0
15.7
1420÷1440 g/L 20 °C
6.0 ± 0.1
- Amonyum azotu (N-NH4)
11.0
15.7
Suda Çözünür Fosfor pentoksit (P2O5)
37.0
52.9

Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle, polisülfür, kalsiyum ve bakır içeren ürünlerle ve mineral yağlarla karıştırmayınız. Pestisitlerle karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler, Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Ayva, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.
Topraktan: 1.5 - 3 lt/da

Yapraktan uygulama, genel doz: 200 - 300 ml/100lt suya veya 200 – 300 ml/da
Topraktan sulama suyu ile birlikte verilir. Meyve ağaçları için vejetatif uyanmadan önce başlanır, çiçeğe kadar 2 - 3 tekrarla devam eder. Diğer bitkiler için tohum yatağı hazırlanırken ve/veya dikim öncesinden başlayarak, vejetatif gelişim süreci boyunca, 10-15 gün ara ile uygulanır. İlk uygulama için 3 lt/da dozu ile başlanıp, takip eden dönemlerde 1.5 lt/da dozu ile devam edilmesi tavsiye edilir.
Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.,Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar

Topraktan: 1 - 2 lt/da

Yapraktan: 200 - 300 ml/da

Topraktan: tohumlama öncesinden başlayarak vejetatif büyümenin başlangıcına kadar 2 - 4 tekrarla uygulanır.
Yapraktan: vejetatif uyanmadan başlayarak, vejetatif büyümenin ilk evrelerine kadar 2 - 4 tekrarla uygulanır.
POLYPHOS HG L 20

Notlar
POLYPHOS HG, AGROFOL 650 ve AGROFOL 650s ile birlikte karıştırılarak uygulandığında yavaş salınım özelliğini çok uzun süreyle korur. Topraktan MIXAMIN, AMINOFERT, REVITER ve yapraktan ALBAMIN ve METONIC ile birlikte kullanıldığında çok iyi sonuçlar verir.

Dikkat!  Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE