web templates free download

MICROMIX

Mikro Bitki Besin Maddeleri Karışımı

Bor (B), Bakır (Cu Sülfat-EDTA), Demir (Fe Sülfat-EDTA), Demir (Fe Sülfat-DTPA), Mangan (Mn Sülfat-EDTA), Molibden (Mo), Çinko (Zn Sülfat-EDTA) *Çift Şelat Ajanlı, Özel Katkılı Mikro Element Gübresi

MICROMIX, mikrobesin elementlerinin noksanlıklarını gidermek ve önlemek için özel olarak formüle edilmiş yüksek çözünürlüğe sahip, klor içermeyen bir mikro element gübre kompleksidir. İçeriğinde bulunan 4. periyod metal katyonların EDTA ile, demirin EDTA + DTPA ile şelatlı olduğu MICROMIX’de formülasyon, özel katkı maddeleri ve vitamin B1 ile kuvvetlendirilmiştir.

Ambalaj: 1 Kg'lık polietilen torba

Biçimi: Mikro kristal toz

Uygulama:
 Kökten ve Yapraktan

Etkinliği:
MICROMIX, içerdiği mikrobesin elementlerinin şelat özellikleri ve üstün üretim teknolojisi nedeniyle yaprak ve toprak uygulamaları için ideal ve organik tarım onaylı bir üründür. Yabancı bileşikler ve klor içermez. Düşük dozda yüksek etkinliğe sahiptir. Bitkilerde gözlemlenen mikrobesin noksanlıkları veya aynı nedenden meydana gelen dengesizlik hallerinde, ortaya çıkan sorunları önler ve onarır (göz atrofisi, kuruma, yaprak dökümü, bodurlaşma, kloroz, meyve koçanında mantarlaşma, yaprak ölümü vs.). Mikrobesin elementlerinden biri veya birkaçının noksanlığının zor teşhis edildiği durumlar için önemle tavsiye edilir. Noksanlığın ilk belirtileriyle birlikte uygulanmaya başlanır ve emareler yok olana kadar tekrarlanır. Besleme için uygulamaya, vejetatif gelişim başlangıcından itibaren başlanmalıdır. MICROMIX’ in içerdiği demir, EDTA ve DTPA ile çift şelatlıdır. EDTA ve DTPA’ nın etkinliğini belirleyen stabilite direnci pek çok faktörden etkilenir.

Örneğin, ilaçlama suyunun sertliği EDTA ve DTPA stabilitesini önemli derecede etkiler. DTPA, yumuşak ve sert sularda EDTA' ya göre daha stabildir. Toprakta ve sulama suyunda pH yükseldikçe EDTA stabilitesini hızla kaybetmektedir. DTPA şelatı foto-bozunmaya (güneş ışığı kaynaklı kızılötesi radyasyon, görünür ışık ve ultraviyole gibi foton ışıklarının moleküller arası bağları parçalaması durumu) EDTA' ya göre daha dirençlidir.

EDTA %90 stabil olduğu pH
DTPA %90 stabil olduğu pH
1˚dH = 10 mg CaO/lt Yumuşak Suda (1˚dH)
7.3
8.0
Sert Suda (20˚dH)
6.7
7.4
Besin çözeltisi içindeki karışımında şelat stabilitesi
6.0
6.5

Çift şelat ajanı ile MICROMIX, her türlü toprak koşullarında ve farklı iklimsel şartlarda en iyi sonuçları verir. İçerdiği özel katkı maddeleriyle bitkilerde kök gelişimine yardımcı olurken bazı fitohormonların bitki bünyesinde üretimini kolaylaştırır. Yaprak uygulamalarında, mikrobesin elementleri içeren gübrelerin etkinliğini azaltan foto-bozunma sürecinden etkilenmez.

• MICROMIX’in yüksek oranlı mükemmel bileşimi, mikrobesin noksanlıklarını ve buna bağlı klorozları tamamen ortadan kaldırır. Bitkide klorofili artırarak fotosentezi geliştirir.
• Mikrobesin elementlerinin bitki sağlığı, gelişimi, verimliliği ve ürün kalitesi üzerine olan etkileri dikkate alındığında MICROMIX, tüm bu faktörleri en iyi seviyeye getirir.
• Özellikle vejetatif gelişimin başlangıcından itibaren kullanılması önemle tavsiye edilir. Tüm bitkiler için düşük dozajda mükemmel sonuçları garanti eder.
• İçerdiği özel katkı maddesiyle her türlü ortam için alınabilirliği çok yüksektir. Toprak ve yapraktan uygulamalarda çok iyi neticeler verir, çift şelat ajanı ile bitkinin demirden en iyi şekilde faydalanmasına imkân tanır. 

% w/w
Çözünürlük 20°C g/l
pH
Suda Çözünür Bor (B)
1.2
200÷220 g/L 20 °C
6.5 ± 0.1
Suda Çözünür Bakır (Cu) Tamamı EDTA şelatlı
0.1
Suda Çözünür Demir (Fe)
4.0
Suda Çözünür Demir (Fe) Tamamı EDTA şelatlı
1.5
Suda Çözünür Demir (Fe) Tamamı DTPA şelatlı
2.5
Suda Çözünür Mangan (Mn) Tamamı EDTA şelatlı
1.5
Suda Çözünür Molibden (Mo)
0.1
Suda Çözünür Çinko (Zn) Tamamı EDTA şelatlı
2.0

Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle, oksidasyon maddeleriyle, mineral yağlarla karıştırmayınız. İçeriğinden emin olmadığınız kimyasallar, bakır ve kalsiyum içeren ürünlerle karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziksel görünümünde bozulma görülürse bu karışımı kullanmayınız. MILAGRO ürünlerinden DIAFILLON ve POLYPHOS ile karıştırmayınız.

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Havuç, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd.), Bağ, Fındık, Tütün, Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Kesme Çiçekler, Bahçe Kullanımı

Topraktan uygulama: 200 – 400 gr/da

Yapraktan: 50 – 100 gr/100 lt suya
veya 50 – 100 gr/da

Toprak ve yaprak uygulamaları tüm yetiştirme dönemi içinde 4 - 6 kez tekrarlanır. Eksiklik belirtilerinin ilk görüldüğü andan belirtiler kaybolana kadar uygulamaya devam edilir.
Narenciye, Elma, Muz, Kiraz, Şeftali, Erik, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Ayva, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.

Topraktan uygulama: 200 – 500 gr/da
Yapraktan: 50 – 100 gr/100 lt suya

Topraktan: bahar başında pestisitlerle birlikte sulama suyu veya gübre ile uygulayınız.
Yapraktan: çiçeklenme döneminin öncesinden başlayarak meyve olgunlaşma dönemine kadar 2 - 3 uygulama yapınız.

Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Fasulye, Bezelye, Anason, Haşhaş vd.

Topraktan uygulama: 200 – 400 gr/da
Yapraktan: 50 – 100 gr/100 lt suya
veya 50 – 100 gr/da

Topraktan ve yapraktan yetiştirme sezonu boyunca 2 - 4 tekrarla uygulanır.
Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar
Yapraktan: 25 – 75 gr/da
Pestisitlerle birlikte ve/veya ayrı şekilde yetiştirme sezonu boyunca 2 - 3 tekrarla uygulanır..
MICROMIX 1 KG  FRONTE

Notlar
MICROMIX, AGROFOL 650 ile birlikte karıştırılarak uygulandığında meyveye renk verir. Ayrıca MIXAMIN, AMINOFERT, METONIC ve AMINOTON ile birlikte kullanıldığında en iyi sonuçları garanti eder. KODEFOL, NUTRIGOLD ve MULTIPLANT Serileri ile karışımları yüksek etkinlik gösterir.

Dikkat!  Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE