best html templates

METONIC

Azotlu Gübre Çözeltisi 15.0.0 + ME

Bitki Gelişimini Destekleyen Doğal Enerji Santrali

METONIC özellikle yapraktan uygulamalar için tasarlanmış, azot ve mikro elementlerin dengeli karışımını içeren, yüksek safiyetli bir üründür. Bitki gelişimini tesis etmek ve aktivasyonunu artırmak üzere çok yüksek etkinlik gösterir.

Ambalaj: 0.5 lt'lik plastik şişe

Biçimi: Sıvı

Uygulama:
Kökten ve Yapraktan

Etkinliği:
METONIC yüksek safiyeti ve özel bileşimiyle, bitkide biyolojik aktiviteyi canlandırır. Hormonal yapıya doğrudan müdahale etmeden gelişimi hızlandırır. Yüksek etkinliği ve besleyici özelliği sayesinde bitkide metabolik faaliyeti artırarak, hormon dengesini tamamen doğal koşullar altında kurar. Ayrıca, bitkide cerayan eden pek çok biyokimyasal reaksiyonu katalize eder. Soğuktan üşümüş bitkilerin canlanması için, aşırı sıcak nedeniyle metabolik faaliyeti durmuş bitkileri yeniden ayağa kaldırabilmek için ve meyve büyütmede sorun yaşayan tüm plantasyon için, en iyi sonuçları garanti eder. Afid saldırıları ya da farklı hastalık etmenlerinin bitkide gelişimi ve üretkenliği tamamen durdurduğu koşullarda, gelişimi yeniden harekete geçirir. Besin maddelerinin bitkiye alımını ve taşınmasını kolaylaştırır. Sağladığı besinsel enerjiyle sürgün, çiçek, kök, yaprak gibi bitki dokularının yeniden yapılanmasını ve beslenmesini sağlar. Bitkinin beslenme durumunu iyileştirir. Verim ve kaliteyi artırır.
METONIC'in en görülür etkisi, üreme organında polen üretkenliği olup bu özellik, bilhassa seralarda uygun olmayan koşullar altında meyve bağlamaya çalışan bitkiler için çiçek dökümü riskini azaltır. Meyve ağaçları için zorlu çevresel şartlarda, döllenme için gereken enerjiyi tedarik eder ve meyve tutumunu artırır. Erkencilik sağlar. Tohum yastıklarında çimlenme yeknesaklığını artırır. Bitkide toprak üstü organlarla kök gelişimi arasında harmoni sağlar. Meyvenin pazar değerini artırır. Hücre duvarlarını kuvvetlendirerek yaprak laminasının kalınlaşmasını sağlar. Kötü iklim koşullarında sarsılan ve strese giren bitkilerin çabuk toparlanmasını sağlar.
Sonuç olarak METONIC, bitki bünyesinde mineral ihtivasını artırarak, enzim-koenzim birleşmesini hızlandırır. Hormonal denge kurar. Böylece çiçeklenmenin artmasını, meyvelerin büyümesini ve olgunlaşmasını sağlayarak, bitkiyi stres durumundan hızla kurtarır.

• METONIC, bitki bünyesinde besin emilimini artırır ve taşınmasını hızlandırır.
• Hücre duvarlarını kuvvetlendirir.
• Tohumların çimlenmesini, ve kuvvetli çıkışını sağlar. Gelişimin ilk safhasında kök büyümesini artırır.
• Polen verimliliğini artırır. Polen tüpü ve embriyoyu besler.
• Çiçek dökümünü azaltır. Ters iklim koşullarında veya gece gündüz sıcaklık farkının yüksek olduğu ortamlarda büyümesi duran bitkilerin metabolik faaliyetini hızlandırır. Bitkiyi stresten kurtarır ve yeniden büyüme etkisi yaratır.
• Pestisitlerin ya da zararlı organizmaların bitkiye zarar verdiği durumlarda, zarar görmüş dokuları yeniler ve gelişimi aktif hale getirir.
• Meyve büyütür. Mevyelerin kabuk teşekkülünü sağlamlaştırır. 

% w/w
% w/v
Yoğunluk g/l
pH
Toplam Azot (N)
15.0
18.9
1250 – 1270 g/L 20 °C
6.0 ± 0.1
- Nitrat azotu (N-NO3)
3.7
4.66
- Amonyum azotu (N-NH4)
3.7
4.66
- Üre azotu (N-NH2)
7.6
9.58
Suda Çözünür Bor (B)
0.02
0.025
Suda Çözünür Molibden (Mo)
0.001
0.002
Suda Çözünür EDTA ile Şelatlı Çinko (Zn)
0.05
0.063

METONIC bilinen pek çok pestisitle karıştırılarak kullanılabilir. Bununla birlikte yaprak gübreleri ve mikro element gübrelerinin etkinliğini artırır. Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle ve mineral yağlarla karışım yapmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler

Yapraktan uygulama:
100 – 150 ml/100lt suya veya açık tarla ürünleri için 100 – 150 ml/da

Topraktan uygulama: 500 ml/da

Şaşırtılan sebzeler için yapraktan;
I. Şaşırtmadan önce,
II. 7-10 gün sonra,
III. İlk meyveler oluşurken,
IV. Meyve gelişiminin başlangıcı olmak üzere toplam 4 uygulama.

Diğer sebzeler için yapraktan;
I. 5-6 yapraklıyken,
II. Çiçeklenmeden önce
III. İlk meyveler oluşurken veya meyve gelişiminin başlangıç döneminde ya da yaprağı tüketilen sebzelerde vejetatif aktif gelişim dönemi içinde olmak üzere 3-4 uygulama yapılır.

Herhangi bir vejetasyon dönemi içinde topraktan uygulanabilir.

Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Kayısı, Fıstık, Vişne, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.

Yapraktan uygulama:
100 – 150 ml/100lt suya veya 100 – 150 ml/da

I. Gözler uyanırken,
II. Meyve tutumu evresi,
III. Meyve tutumu sonrası 2-3 hafta ara ile 2 uygulama.

Narenciye, Armut, Ayva, Ceviz, Muşmula, Fındık, Bağ

I. Çiçeklenmeden hemen önce veya çiçek başlangıcında,
II. Meyve tutumunun sonunda, veya meyveler 2-3 cm çapına gelince.
III. Bağda koruk döneminde

Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.
Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar

Yapraktan uygulama:
25 – 75 ml/100lt suya veya 25 – 75 ml/da

Pestisitlerle birlikte ve/veya ilaç ve gübre karışımları ile birlikte yetiştirme sezonu içerisinde uygulanır.

metonic 500 ml

Notlar
METONIC NUTRIGOLD, MULTIPLANT ve KODEFOL Serileri ile birlikte kullanıldığında çok iyi sonuçlar verir. KALEX, KALEX Zn, CALCIBOR, AGRUMIN TT, MICROMIX, PRO Zn25, PRO Mn20 ve DIAFILLON ile karıştırıldığında bu ürünlerin etkinliğini mükemmelen artırır.

Dikkat!  Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE