amp template

KALEX ZN

Çinko Esaslı Gübre Çözeltisi

Sağlıklı ve Güçlü Bitki Gelişimi, Yüksek Besleyici Etkinlik

KALEX Zn, bitki bünyesinde ve dokularında yüksek taşınım ve iletim etkinliğine sahip özel bir gübredir. Bitkiler için besinsel noksanlıkları önlemenin ve gidermenin yanı sıra farklı işlevler için geniş bir etki mekanizmasına sahiptir. Sağlıklı, güçlü ve verim kapasitesi yüksek bitki gelişimi için önemle tavsiye edilir.

Ambalaj: 
• 1 lt'lik plastik şişe
• 6 lt’lik plastik bidon

Biçimi: Sıvı

Uygulama:
 Kökten ve Yapraktan

Etkinliği:
KALEX Zn, bitkiler için besinsel işlevselliğin ötesinde, kalıntı problemi oluşturmadan sağlıklı, yüksek verimli ve kaliteli üretime imkân sağlayan özel bir üründür. Bitkide kök teşekkülünün kuvvetlenmesine yardım eder. Meyvelerin büyümesi, çiçeklerin açması ve polen miktar ve kalitesinin artması için fizyolojik metodlara bağlı bir temel teşkil eder. İçerdiği çinko, bitki gelişiminde anahtar bir mikrobesin elementidir. Azot metabolizmasına katılır. İndol asetik asit oluşumuna katılan triptofan aminoasidin sentezi için gereklidir. Triptofan, doğal oksinik bir bitki gelişim düzenleyicidir.

KALEX Zn, yüksek etkinlikte besleyici işlevselliğe sahiptir. Bitki yeşil aksam dokularında yüksek sistemik etkinliği ile tanımlanır. Sistemik etkinliği sayesinde bitki bünyesinde çift yönlü taşınır. Bu taşınım ksilemde yukarı, floemde hem yukarı hem aşağı yönlüdür. KALEX Zn’nin kökten ve yapraktan emilimi çok yüksektir ve toprakta yararlı mikroflora üzerine olumsuz etkisi yoktur.

KALEX Zn bitki bünyesinde doğal savunma sistemini harekete geçiren fitoaleksin bileşiklerinin üretilmesine katkıda bulunur. Fitoaleksinler, içsel doğal maddeler olup bitki dokularının olumsuz her türlü dış etmene karşı korunmasından sorumludur. Fitoaleksin bileşiklerinin bitki bünyesinde oluşturduğu irenç, biyotik ve abiyotik tehditleri ve bunlardan kaynaklanan stres durumlarını bertaraf edecek kadar güçlüdür.

• KALEX Zn tüm bitkilerde kökten ve yapraktan uygulamalar için ideal, aktivasyonu ve etkinliği çok yüksek bir üründür. Bitkilerin genç kalmasını sağlar. Canlılık ve üretkenlik için mükemmel bir enerji kaynağıdır. Bunlara ilave olarak KALEX Zn,
• İçerdiği yüksek etkinliğe sahip çinko ile kök ve meyve gelişimi sağlar. Çiçeklenme için gereken enerjiyi tedarik eder, polen miktar ve kalitesini artırır. Böylece döllenmeye bağlı kayıpları azaltır.
• Bitkinin yaşamsal iç direncini artırır.
• Bitki bünyesinde fitoaleksin bileşiklerinin oluşmasına olanak sağlar. Böylece bitki, ters iklim koşulları ve patojen tehlikesine karşı çok yüksek direnç gösterir.
• Bitki sağlığını, bitki bünyesinde oluşturduğu içsel dirençle koruyan KALEX Zn, karıştırılarak kullanıldığı pestisitlerin aktivasyonunu artırmasının yanı sıra, üretim periyodu boyunca pestisit kullanma ihtiyacını da azaltır. Böylece kalıntı sorunu olmayan, sağlıklı, dayanıklı ve pazar değeri yüksek ürün elde edilir.
• Topraktaki yararlı mikro fauna ve floraya olumsuz hiçbir etkisi yoktur. Mikorizaya zarar vermez. 

% w/w
% w/v
Yoğunluk g/l
pH
Suda Çözünür Çinko (Zn)
8.0
10.9
1350 ÷ 1370 g/l 20 °C
1.0 ± 0.2

Güçlü alkali veya asidik kimyasal bileşimlerle, polisülfür, kalsiyum ve PROMET Cu hariç bakır içeren ürünlerle ve mineral yağlarla karıştırmayınız. Pestisitlerle karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler
Topraktan uygulama: 500 ml - 2 lt/da

Yapraktan uygulama, genel doz: 50 - 3000 ml/100 lt suya veya
50 - 300 ml/da
Topraktan sulama suyu ile birlikte verilir.Şaşırtmadan veya vejetatif gelişim başlangıcından itibaren 15 gün arayla hasada kadar uygulanır.
Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Ayva, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.
Vejetatif gelişim başlangıcından itibaren 15 gün arayla hasada kadar uygulanır.
Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.
Vejetatif büyümenin başlangıcından itibaren 2 - 4 tekrarla uygulanır.
Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar
Yapraktan: 50 - 150 ml/da
Pestisitlerle birlikte ve/veya ayrı şekilde yetiştirme sezonu boyunca 1 - 2 tekrarla uygulanır.
KALEX ZN L6

Notlar
KALEX Zn’nin PROMET Cu ile birlikte kullanılması önemle tavsiye edilir. MIXAMIN, AMINOTON, ALBAMIN, AMINOFERT KALEX Zn'in besleyici karakteristiğini emsalsiz hale getirir.

Dikkat!  Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız. Doğrudan vücut temasından kaçınınız.

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE