how to build a site for free

KALEX

0.0.20 Potasyum Çözeltisi

Sağlıklı, Güçlü ve Kontrollü Bitki Gelişimi, Yüksek Besleyici Etkinlik

KALEX yüksek safiyete sahip, kaliteli hammaddelerden ileri üretim teknolojisi kullanılarak üretilen özel bir gübredir. Yüksek miktarda potasyum ihtiva eder. Bitki beslemeye sıradışı bir yaklaşım sunan KALEX, sağlıklı ve kaliteli bitkisel üretimin anahtardır.

Ambalaj: 1 lt'lik plastik şişe

Biçimi: Sıvı

Uygulama:
 Kökten ve Yapraktan

Etkinliği:
KALEX, MILAGRO’nun yüksek üretim teknolojisi ile en kaliteli hammaddelerden üretilmiştir. Bitki dokularının hızlı ve sağlıklı gelişimini sağlar. Kaliteli bitkisel üretim için gerekli olan potasyumu içermektedir. Kök gelişimine yardım eder ve meyvelerin olgunlaşmasında ve çiçeklerin açmasında fizyolojik metodlara bağlı bir temel teşkil eder. KALEX, fitotoksitesi olmayan bir üründür.

İçerdiği potasyum ile terlemeyi düzenler, şeker oluşumu işlevine katılır ve bitki depo organlarına şeker transfer eder. Bir kalite elementi olan potasyum meyvede şeker, renk, tat ve kalite derecesini belirler. KALEX ürünün pazar değerini artırır. Bitkide vejetatif ve generatif aksam gelişimini denge unsuru içerisinde götürür.

Özel bileşimiyle KALEX, bitki bünyesine hızlı penetrasyonu ve yüksek sistemik etkinliği ile tanımlanır. Sistemik etkinliği sayesinde bitki bünyesinde çift yönlü taşınır. Bu taşınım ksilemde yukarı, floemde hem yukarı hem aşağı yönlüdür. KALEX’in kökten ve yapraktan emilimi çok yüksektir ve toprakta yararlı mikroflora üzerine olumsuz etkisi yoktur.

Bitkide besleyici işlevi, üründe kalite artışı sağlaması gibi özelliklerinin yanı sıra KALEX, bitkiyi sağlıklı ve güçlü kılar. Bitki bünyesinde doğal savunma sistemini harekete geçiren fitoaleksin bileşiklerinin üretilmesini sağlar. Fitoaleksin bitki bünyesinde üretilen doğal bir bileşiktir. Bitkiler için yaşamsal devamlılığı tehdit eden tüm unsurlara karşı içsel direnç oluşturur. Bu direnç, biyotik ve abiyotik tehditleri ve bunlardan kaynaklanan stres durumlarını bertaraf edecek kadar güçlüdür.

• KALEX tüm bitkilerde kökten ve yapraktan uygulamalar için ideal, aktivasyonu ve etkinliği çok yüksek bir üründür. Bitkilerin genç kalmasını sağlar. Canlılık ve üretkenlik için mükemmel bir enerji kaynağıdır. Bunlara ilave olarak KALEX,
• İçerdiği yüksek etkinlikteki potasyumla, bitkisel üretimde ürünün pazar değerini artıran tüm kalite unsurlarını geliştirir.
• Bitkinin yaşamsal iç direncini artırır.
• Bitki bünyesinde fitoaleksin bileşiklerinin oluşumuna destek verir. Bu durumda bitki, ters iklim koşulları ve patojen tehlikesine karşı çok yüksek direnç gösterir.
• Bitki özsuyunda çözünmüş madde miktarının artmasını sağlayarak solgunluğu engeller.
• Bitkide vejetatif–generatif gelişim dengesini sağlar.
• Topraktaki yararlı mikro fauna ve floraya olumsuz hiçbir etkisi yoktur. Mikorizaya zarar vermez. 

% w/w
% w/v
Yoğunluk g/l
pH
Suda Çözünür Potasyum oksit (K2O)
20.0
28.0
1390÷1410 g/L 20 °C
4.3 ± 0.1

Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle, MILAGRO’ nun polisülfür, kalsiyum ve bakır içeren ürünleri hariç, diğer polisülfür, kalsiyum, bakır ve mineral yağlarla karıştırmayınız. Pestisitlerle karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler
Topraktan uygulama: 500 ml - 1 lt/da

Yapraktan uygulama, genel doz: 50 - 250 ml/100 lt suya veya
50 - 250 ml/da
Topraktan sulama suyu ile birlikte verilir.Şaşırtmadan veya vejetatif gelişim başlangıcından itibaren 15 gün arayla hasada kadar uygulanır.
Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Ayva, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.
Vejetatif gelişim başlangıcından itibaren 15 gün arayla hasada kadar uygulanır.
Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.
Vejetatif büyümenin başlangıcından itibaren 2 - 4 tekrarla uygulanır.
Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar
Yapraktan: 50 - 100 ml/da
Pestisitlerle birlikte ve/veya ayrı şekilde yetiştirme sezonu boyunca 1 - 2 tekrarla uygulanır.
KALEX L1

Notlar
KALEX’in PROMET Cu ile birlikte kullanılması önemle tavsiye edilir. MIXAMIN, AMINOTON, ALBAMIN ve AMINOFERT KALEX’in besleyici karakteristiğini emsalsiz hale getirir.                                             

Dikkat!  Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız. Doğrudan vücut temasından kaçınınız.

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE