web creation software

AZOFER

NK Gübre Çözeltisi 5.0.10

Doğru ve yavaş etkili azot
bitkinin emilimi ile senkronize azot varlığı, bitki dokularında sertlik ve strese direnç, yüksek düzeyde yeniden yeşillenme etkisi

AZOFER, doğru ve yüksek etkili azot temelinde, potasyum, DTPA ile şelatlı demir ve yaprak uygulamalarında yüksek etkinlik sağlayan geliştiricileri içeren özel bir üründür.

Ambalaj:
• 1 lt’lik plastik şişe
• 6 lt’lik plastik bidon
• 10 lt’lik plastik bidon
• 20 lt’lik plastik bidon

Biçimi: Sıvı

Uygulama: Kökten ve yapraktan

Etkinliği:
AZOFER, doğru etkili azotun besleme ortamında sürekli bulunmasını ve bitkinin bu besinden tedricen faydalanmasını sağlayan çok özel bir azot formu içerir. Yapraktan uygulamalarında yaprak yüzeyine mükemmelen yayılarak yapışan, toprak uygulamalarında ise gerek oluşturduğu tedricen besleme etkisiyle gerekse kalıcılığı ve kararlılığıyla farklılık yaratan bu özel formdaki azot formu AZOFER' i etkinliğiyle rakipsiz kılar.

Bununla birlikte potasyum ve DTPA ile şelatlı demir AZOFER' in bitkiye sağladığı besinsel desteğin diğer ana kalemlerini oluşturur.

AZOFER' in yapraktan uygulamalarında bitki besin elementlerinin bitkiye penetrasyonunu artıran özel gelişim destekleyici içerik, stresi de yok ederek bitkide metabolik faaliyeti yeniden inşa eder.

AZOFER'in içerdiği özel azot formu, azotun azar azar fakat sürekli ve artan miktarlarla salınım vermesini sağlar. Toprakta kalıcı ve kararlı etkiye sahip olan bu formdaki azotun gün ve gün artan salınımı 45 gün boyunca süreklilik gösterir. Yaprak uygulamalarında ise yaprak yüzeyine mükemmelen yayılır ve kolay yıkanmaz.

Azot bitki hücre, gövde gelişimleri ve emilim ile senkronizedir. Bu durum, özel yapının çevresel toprak faktörlerine (ısı, nem ve oksitlenme) bağlı olarak ayrışmasıyla ortaya çıkar. Diğer yandan AZOFER’in içeriğinde bulunan üre azotu, daha yüksek azot tedariki gerektiren sezon başlarında yüksek oranda yeniden büyüme etkisi sağlar.

DTPA ile şelatlanmış demir varlığı, demir klorozunu önlemek için etkilidir. AZOFER özellikle yapraktan uygulamalarda etkinlik artıran doğal gelişim düzenleyicilerin varlığı ile biyolojik düzenleyici etkinlik gösterir. Meyve ve çiçek gelişimine yardımcı olur, su streslerine ve hastalıklara direnç sağlar.

AZOFER fidelere, çiçek ile süs çalı ve ağaçlarına uygulanabilir. Meyve tutumunu takiben AZOFER uygulanması daha iyi kalite ve ürün üretiminde artış sağlar.

AZOFER meyve ağaçlarının meyve tutumu sonrası dönemi için; yapraklı sebzelerin tüm vejetatif büyüme dönemleri; meyve ağaçlarının, çiçeklerin ve süs çalı ile ağaçlarının tüm vejetatif büyüme dönemleri için ideal bir bitki besleme ürünüdür.

İlaçlama suyunun yüzey gerilimini düşürmesi nedeniyle AZOFER’in özellikle insektisitlerle karıştırılması önemle tavsiye edilir. 

% w/w
% w/v
Yoğunluk g/l
pH
Toplam Azot (N)
5.0
6.5
1290÷1310 g/L 20 °C
8.0 ± 0.1
- Üre azotu (N-NH2)
5.0
6.5
Suda Çözünür Potasyum oksit (K2O)
10.0
13.0
Suda Çözünür Demir (Fe) tamamı DTPA şelatlı
0.2
0.26

Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle karıştırmayınız. Pestisitlerle karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama

Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler, Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Ayva, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.

Taban gübresi mahiyetinde, toprak hazırlığında veya vejetasyon öncesi: 3 - 10 lt/da

Topraktan uygulama (damlama/yağmurlama): 2 - 3 lt/da

Sebzeler ve meyveler için genel uygulama dozu: 1 - 3 lt/da

Yapraktan genel doz: 150 - 300 ml/100lt suya
veya 150 - 300 ml/da
Topraktan ve yapraktan yetiştirme sezonu boyunca 2 - 3 tekrarla uygulanır.

Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd., Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar

Topraktan uygulama (damlama/yağmurlama): 1 - 2 lt/da

Yapraktan 150 - 300 ml/da
Topraktan ve yapraktan yetiştirme sezonu boyunca 2 - 4 tekrarla uygulanır.
AZOFER 20 L

Notlar
AZOFER, topraktan MIXAMIN, AMINOFERT ve REVITER ve yapraktan ALBAMIN ve METONIC ile birlikte kullanıldığında çok iyi sonuçlar verir. İnsektisitlerle karıştırılarak uygulanması insektisit etkinliği bakımından önemle tavsiye edilir. 

Dikkat!  Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE