css templates

APICAL

Kalsiyum Nitrat Çözeltisi

Kalsiyum ve Azot ile Mükemmel Etkinlik
Milagro'ya Patentli Radikal Molekül Yapısı, Mükemmel Etkinlik

APICAL azot ve kalsiyumun dengeli oranlarını içeren, kalite ve safiyeti oldukça yüksek sıvı bir gübredir. Özellikle yapraktan uygulamalar için ideal bir üründür.

Ambalaj: 1 lt'lik plastik şişe

Biçimi: Sıvı

Uygulama: Yapraktan

Etkinliği:
APICAL içerdiği nitrat azotu sayesinde, bitki bünyesinde emilimi ve transfer aktivitesi yüksek olan bir üründür. Bu durum, kalsiyumun işlerliğini de artırır. Azot ve kalsiyumun dengeli birlikteliği APICAL'i bitkinin nizami büyümesi için vazgeçilmez kılar.

Kalsiyum, bitkiler için mutlak gerekli olan bir elementtir. Hücre zarının bütünlüğünden ve seçici geçirgenliğinden sorumlu olup, organik asitlerin ihtivasında dengeleyici bir faktördür. Bitki dokularının dayanıklılığı ve büyümesi ile ilgili görevleri vardır. Kalsiyum bitkileri olumsuz dış etmenlere karşı dirençli kılar.

Azot bitkilerin tesisi, büyümesi ve gelişmesi için mutlak gerekli bir elementtir. Köklerden en fazla nitrat formunda emilir. Azot DNA'nın, enzimlerin, proteinlerin, amino asitlerin ve klorofilin sentezinde gereklidir.
APICAL azot ve kalsiyum içeriği ile hızlı ve güçlü etkinliğe sahip, safiyeti yüksek bir gübredir. Gerçekten bu iki element bitkisel gelişimi tetikleyerek renklendirmeyi, ürünlerin kalite seviyelerini ve meyvelerin depo ömrünü artırır. Biber ve domateste çiçek burnu çürüklüğü, lahana ve marulda yaprak ucu yanıklığı, elmada acı çekirdek (çürüklük), havuçta çukur leke, kerevizde siyah çürüklük, üzümde rachis ve kirazda çatlamalar kalsiyum noksanlığı olarak nitelenir. Bu noksanlıkların giderilmesinde APICAL başarıyla uygulanır.

• APICAL bitkide yaprak, tomurcuk ve meyve gelişimini harmonik şekilde destekler. Meyve rengini ve tadını artırarak kalite unsurlarını geliştirir. Ürünlerin pazar değerini artırır.
• Ürünlerin nakliyeye dayanıklılığını artırır ve uzun raf ömrüne imkân sağlar.
• Bitki gelişiminin her aşamasında kullanılarak, kuvvetli ve dayanıklı bitki dokusuna olanak sağlar. Bitkiyi biyotik ve abiyotik streslere karşı dirençli hale getirir.
• Aktif içeriği ve yüksek etkinliği ile APICAL, bitkinin yeşil aksam gelişimini hızlandırır. Fotosentezi destekleyerek bitkide üretkenliği artırır.
• APICAL uygulamasıyla bitkinin kalsiyuma en çok ihtiyaç duyduğu meristematik dokulara kalsiyum iletimi artar.
• Uzun güneşlenme süresi ya da sıcak rüzgârların neden olduğu zararlanma koşullarında, pazarlanabilirliğini tamamen yitirmiş meyvelere zaman kaybetmeden APICAL uygulanması, canlılıkta geri dönüşüm sağlar ve meyveleri yeniden pazarlanabilir hale getirir. 

% w/w
% w/v
Yoğunluk g/l
pH
Toplam Azot (N)
8.0
11.3
1400÷1420 g/L 20 °C
5.5 ± 0.1
- Nitrat azotu (N-NO3)
8.0
11.3
Suda Çözünür Kalsiyum oksit (CaO)
10.0
14.1

Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasallar hariç, çoğu tarım ilaçları veya pestisitlerle karıştırılarak kullanılabilir. İlaç karışımlarında tanka önce APICAL konması tavsiye edilir. İçeriğinden emin olmadığınız pestisitlerle, mineral yağlarla ve bakır içeren ürünlerle ve karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız. MILAGRO ürünlerinden DIAFILLON, POLYPHOS, ALBAMIN ve ACTIVA-ROOT ile karıştırmayınız.

Bitki Çeşidi Doz Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler
Topraktan uygulama (damlama/yağmurlama): 1 - 2 lt/da

Yapraktan uygulama genel doz: 200 – 400 ml/100 lt suya
Köklenmeden ve/veya vejetatif gelişimin başlangıcından itibaren başlar ve meyve olgunlaşana kadar 15 - 20 gün aralarla
3 - 6 defa tekrarlanır
Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Ayva, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.

Üretim sezonu boyunca 15 - 20 gün ara ile 2 - 4 uygulama.

Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd.
Bitki 4 - 5 yaprak iken başlanır. Yapraktan 10 - 15 günde bir tekrarla uygulanır.
Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.
Topraktan uygulama: 1 – 3 lt/da
Yapraktan: 200 – 300 ml/100 lt suya veya 200 – 300 ml/da

Pestisitlerle birlikte ve/veya ilaç ve gübre karışımları ile birlikte yetiştirme sezonu içerisinde 2 - 4 tekrarla uygulanır.

Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar

Yapraktan: 100 - 200 ml/da

Pestisitlerle birlikte ve/veya ilaç ve gübre karışımları ile birlikte yetiştirme sezonu içerisinde 1 - 2 tekrarla uygulanır.
APICAL L1

Notlar
APICAL' in MIXAMIN, AMINOTON, METONIC veya AMINOFERT ile karıştırılması ürün etkinliğini maksimum düzeye ulaştırır. Bununla birlikte KODEFOL ya da NUTRIGOLD Serilerinden herhangi biri ile yapılacak karışıma düşük oranda azot ilave edilmesi önemle tavsiye edilir.

Dikkat!  Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE