free web templates

AMINOFERT

NK’lı Sıvı Organomineral Gübre 

Güçlü Bileşimiyle Kuvvetli Kök Gelişimi, Meyve Tutumu ve Meyve Büyütme

AMINOFERT organik maddenin, azot ve potasyum ile desteklendiği sıvı bazlı, organomineral bir gübredir. Düşük molekül yapılı organik maddeler ve özel doğal bileşenlerce çok zengindir.

Ambalaj:

• 1 lt’lik plastik şişe
• 6 lt’lik plastik bidon
• 10 lt’lik plastik bidon
• 20 lt’lik plastik bidon

Biçimi:
Sıvı

Uygulama:
Kökten ve Yapraktan

Etkinliği:
AMINOFERT organik azot bileşenleri, düşük molekül yapılı organik maddeler, özel katkı maddeleri, üre ve potasyumun mükemmel bir karışımıdır. Gerek besleme, gerekse toprakların kimyasal ve fiziksel özelliklerini en iyi hale getirmek amacıyla kullanılır. İçeriği gibi işlevselliği de çok yönlüdür. Bitkide besinsel değerlilik bakımından organik yapısıyla AMINOFERT, protein içerir ve bitkide protein oluşumunu destekler.

Proteinler metabolizma için yaşamsal öneme sahiptir. Çoğu protein katalizör görevi gören enzimlerdir. Bunların dışındakilerin hücresel bazda yapısal, fizyolojik, iletişimsel ve savunma görevleri vardır. Bitkide protein yapımına 20 aminoasit katılır. Aminoasitler D- veya L- formunda olabilir. Doğal olanları L-serilerdir ve bitkiler daima L-amino asitleri kullanırlar. Bununla birlikte bitkisel proteinlerin kuruluşuna sadece L-amino asitler katılırlar.

AMINOFERT toprakların fiziksel ve kimyasal özelliklerini geliştirmek suretiyle bitkisel verim ve kaliteyi artırır. İçerdiği düşük molekül yapılı organik madde, toprakta biyolojik aktivitenin desteklenmesi, tabi dengelerin korunması ve besinsel devamlılığın sağlanması adına çok önemlidir.

• AMINOFERT, bitkide kök ve generatif aksam performansının hızla yükselmesini sağlar.
• Bitkinin stresten hızla kurtulmasını sağlayarak gelişimi tetikler. Yüksek verimli ve kaliteli ürüne imkân sağlar.
• Yapraktan uygulanması çiçeklenmeden önce ve çiçeklenme safhasında, döllenme ve meyve tutumu sürecinde yaşanabilecek aksaklıkları ortadan kaldırır.
• Topraktan uygulandığında, bitkiye hazır enerji sağlar. Böylece bitkisel gelişimi ve üretkenliği artırır.
• Humik maddelerin şekillenmesini sağlayarak gübre kullanımını iyileştirir ve besin maddelerinin yarayışlılığını artırır. Bitki besin elementlerinin yıkanma yoluyla kayıplarını azaltır.
• Toprakların su tutma kapasitesini ve su geçirgenliğini iyileştirir.
• Yorgun toprakların canlandırılması işlevine sahip olup, organik maddece fakir olan kumlu topraklarda mikrobik flora ve faunayı geliştirir. 

% w/w
% w/v
Yoğunluk g/l
pH
Organik Madde (O.M.)
28.0
34.7
1230 – 1250 g/L 20 °C
7.5 ± 0.1
Toplam Azot (N)
7.5
9.3
- Organik azot (N-CO)
2.0
2.5
- Üre azotu (N-NH2)
5.5
6.8
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O)
5.0
6.2

AMINOFERT, bilinen pek çok pestisit ve gübrelerle karışabilir. Yine de çok güçlü alkali veya çok güçlü asidik kimyasal bileşimlerle, oksidasyon maddeleriyle ve mineral yağlarla karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziksel görünümünde bozulma görülürse bu karışımı kullanmayınız.

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler
Topraktan uygulama (damlama / yağmurlama): 2 - 4 lt/da

Yapraktan uygulama genel doz: 200 - 300 ml/100 lt suya veya
200 - 300 ml/da
Topraktan sulama suyu ile birlikte verilir. Fidenin şaşırtılması ve/veya vejetatif gelişim başlangıcından hasada kadar tekrarlarla uygulanır. İlk uygulama için 3 lt/da dozu ile başlanıp, takipeden dönemlerde 1,5 - 2 lt/da dozu ile devam edilmesi tavsiye edilir.
Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ayva, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.
Vejetatif uyanmadan itibaren uygulamaya başlanır ve uygulamalar hasada kadar devam eder.
Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.
Topraktan uygulama (damlama / yağmurlama): 500 - 3 lt/da

Yapraktan: 200 - 300 ml/da
Topraktan ve yapraktan vejetatif büyümenin başlangıcından itibaren 2 - 4 tekrarla uygulanır.
Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar
Yapraktan: 50 - 300 ml/da
Pestisitlerle birlikte ve/veya ayrı şekilde yetiştirme sezonu boyunca 1 - 2 tekrarla uygulanır.
Aminofert 20 L

Notlar
AMINOFERT KODEFOL, NUTRIGOLD ve MULTIPLANT Serileri, kalsiyumlu preparatlar ve bakır, çinko ile karıştırıldığında mükemmel etkinlik yaratır. Meyve tutumunu desteklemek için CALCIBOR ile karışımı önemle tavsiye edilir.

Dikkat! Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE