best free html templates

AGRUMIN TT

Harmanlanmış NK Gübresi 

13.0.5 + 6.8 MgO + ME *Makro ve mikro besin elementlerinin mükemmel bileşimi

AGRUMIN TT makro ve mikro element noksanlıklarını gidermek için özel  olarak tasarlanmış, mikro kristal toz yapıda bir gübredir. Azot, potasyum, yüksek oranda magnezyum ve mikrobesin elementlerinin mükemmel bir karışımı olup, çok iyi sonuçlar verir.

Ambalaj: 
• 1 Kg'lık polietilen torba
• 2 Kg'lık polietilen torba

Biçimi: Mikro kristal toz

Uygulama:
 Kökten ve Yapraktan

Etkinliği:
MICROMIX, içerdiği mikrobesin elementlerinin şelat özellikleri ve üstün üretim teknolojisi nedeniyle yaprak ve toprak uygulamaları için ideal ve organik tarım onaylı bir üründür. Yabancı bileşikler ve klor içermez. Düşük dozda yüksek etkinliğe sahiptir. Bitkilerde gözlemlenen mikrobesin noksanlıkları veya aynı nedenden meydana gelen dengesizlik hallerinde, ortaya çıkan sorunları önler ve onarır (göz atrofisi, kuruma, yaprak dökümü, bodurlaşma, kloroz, meyve koçanında mantarlaşma, yaprak ölümü vs.). Mikrobesin elementlerinden biri veya birkaçının noksanlığının zor teşhis edildiği durumlar için önemle tavsiye edilir. Noksanlığın ilk belirtileriyle birlikte uygulanmaya başlanır ve emareler yok olana kadar tekrarlanır. Besleme için uygulamaya, vejetatif gelişim başlangıcından itibaren başlanmalıdır. MICROMIX’ in içerdiği demir, EDTA ve DTPA ile çift şelatlıdır. EDTA ve DTPA’ nın etkinliğini belirleyen stabilite direnci pek çok faktörden etkilenir.

Örneğin, ilaçlama suyunun sertliği EDTA ve DTPA stabilitesini önemli derecede etkiler. DTPA, yumuşak ve sert sularda EDTA' ya göre daha stabildir. Toprakta ve sulama suyunda pH yükseldikçe EDTA stabilitesini hızla kaybetmektedir. DTPA şelatı foto-bozunmaya (güneş ışığı kaynaklı kızılötesi radyasyon, görünür ışık ve ultraviyole gibi foton ışıklarının moleküller arası bağları parçalaması durumu) EDTA' ya göre daha dirençlidir.

• AGRUMIN TT’nin yüksek oranlı mükemmel bileşimi, mikrobesin elementlerinin eksikliğine bağlı arazları önler ve ortadan kaldırır. Mikrobesin noksanlığı görülmeyen bitkilerde vejetatif gelişimi destekler, çiçeklenmeyi artırır ve kuvvetli çiçek yapısı için gereken enerjiyi tedarik eder. Ayrıca polen kalitesine doğrudan etki ederek meyve tutumunu artırır.
• Yüksek magnezyum içeriğiyle bitki bünyesinde klorofili artırır. Böylece fotosentez desteklenir ve bitkisel üretkenlik artar.
• Tüm bitkiler için yeşil aksam gelişiminin başlangıcından itibaren üretim sezonu boyunca kullanılır. İçerdiği organik şelat kompleksi sayesinde pek çok pestisit ve gübre ile kolayca karışır. Uygun dozu bitkiler için asla fitotoksik değildir.
• AGRUMIN TT’nin meyve ağaçlarında hasat sonrası kullanımı önemle tavsiye edilir. İçerdiği makro ve mikrobesin elementleri meyve gözlerini mükemmelen besler.
• Toprak ve yapraktan uygulamalarında mükemmel sonuçlar verir. Tüm yağmurlama ve damlama sistemlerinde rahatlıkla kullanılr. 

w/w %
Çözünürlük 20°C g/l
pH sol. 1%
Toplam Azot (N)
13.0
300÷320 g/L 20 °C
5.5 ± 0.1
- Nitrat azotu (N-NO3)
1.2
- Üre azotu (N-NH2)
11.8
Suda Çözünür Potasyum oksit (K2O)
5.0
Suda Çözünür Magnezyum oksit (MgO)
6.8
Suda Çözünür Bor (B)
0.3
Suda Çözünür Demir (Fe) Tamamı EDTA ile Şelatlı
2.0
Suda Çözünür Mangan (Mn)
4.0
Suda Çözünür Çinko (Zn)
3.0

Güçlü alkali veya asidik kimyasal bileşimlerle ve mineral yağlarla karıştırmayınız. Fosfor, polisülfür, kalsiyum ve bakır içeren bileşiklerle karışım yapmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Havuç, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd.), Bağ, Fındık, Tütün, Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Kesme Çiçekler, Bahçe Kullanımı

Topraktan uygulama: 250 – 500 gr/da

Yapraktan: 50 – 300 gr/100 lt suya
veya 50 – 300 gr/da

Vejetatif uyanmadan başlayarak, meyve olgunlaşana kadar yapraktan ve topraktan gübreler ve pestisitlerle birlikte 2 - 4 uygulama. Besin noksanlık belirtileri gözlemlendiğinde uygulamalar tekrarlanır.
Narenciye, Elma, Muz, Kiraz, Şeftali, Erik, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Ayva, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.

Topraktan uygulama: 200 – 1000 gr/da
Yapraktan: 100 – 300 gr/100 lt suya

Topraktan: Vejetatif uyanmadan başlayarak, meyve olgunlaşana kadar 2 - 4 uygulama. Besin noksanlık belirtileri gözlemlendiğinde uygulama tekrarlanır.
Yapraktan: Dönem başından sonuna kadar, yetiştirme sezonu boyunca 2 - 4 uygulama yapılır.

Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Fasulye, Bezelye, Anason, Haşhaş vd.

Topraktan uygulama: 200 – 1000 gr/da
Yapraktan: 50 – 250 gr/100 lt suya veya veya 50 – 250 gr/da

Yapraktan: Pestisitlerle birlikte ve/veya  ilaç ve gübre karışımları ile birlikte yetiştirme sezonu içerisinde uygulanır.
Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar
Yapraktan: 25 – 75 gr/da
Pestisitlerle birlikte ve/veya ayrı şekilde yetiştirme sezonu boyunca 2 - 3 tekrarla uygulanır..
AGRUMIN TT FRONTE 2 KG

Notlar
AGRUMIN TT, AGROFOL 650 ile karıştırılarak uygulandığında meyveye renk verir. Ayrıca MIXAMIN, AMINOFERT, ALBAMIN, METONIC ve AMINOTON ile birlikte kullanıldığında en iyi sonuçları garanti eder. KODEFOL, NUTRIGOLD ve MULTIPLANT Serileri ile karışımı önemle tavsiye edilir.

Dikkat!  Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız. 

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE