Mobirise

AGROFOL N300

Azotlu Gübre Çözeltisi

Kökten ve Yapraktan Uygulanabilen Yüksek Safiyetli Sıvı Azot

                                                                     

• AGROFOL N300 bitkilere hem hızla alınabilen azotu tedarik eder hem de yavaş salınımla kademeli ve düzenli azot beslemesi sağlar. İçerdiği nitrat, vejetatif gelişimi hızlandırırken amonyum ve üre, bitkilere kademeli gelişim imkânı verir. Gelişimin başlangıcından itibaren hızlı ve mükemmel büyüme imkânı sağladığı gibi kuvvetli bir bitki formasyonu oluşturur.
• Bitkiler, yeşil aksamı ve gelişimin her süreci için (yaprak, gövde ve olgunlaşmamış meyve) yavaş salınımlı azota ihtiyaç duyar. Bu durum yeşil renkli dokular için daha belirgindir.
• AGROFOL N300 bitkide kuru madde üretimine ve ürün artışına imkân sağlar.
• Fotosentez için son derece önemli olan klorofili artırır.
• Hücresel bazda hücre metabolik olaylarının gerçekleştiği protoplazma oranını artırır.
• Bitki bünyesinde karbonhidrat-protein dengesini belirler.
• Kuvvetli azot noksanlığı gözlemleniyorsa AGROFOL N300 uygulamasının tekrarı gerekir. 

% w/w
% w/v
Yoğunluk g/l
pH
Toplam Azot (N)
30.0
39.0
1290÷1310 g/L 20 °C
7.0 ± 0.1
- Nitrat Azotu (N-NO3)
7.5
9.8
- Amonyum Azotu (N-NH4)
7.5
9.8
- Üre Azotu (N-NH2)
15.0
19.5

AGROFOL N300, tarım ilaçları ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılabilir. Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle, mineral yağlarla karıştırmayınız. Pestisitlerle, kalsiyum ve bakır içeren ürünlerle ve karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler, Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Ayva, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.
Topraktan uygulama (damlama/yağmurlama): 2 - 3 lt/da

Yapraktan uygulama genel doz: 200 - 300 ml/100 lt suya veya 200 – 300 ml/da
Vejetatif gelişim başlangıcı, yaprak, sürgün (tomurcuk) gelişim döneminde 10 gün ara ile 2 uygulama. Meyve gelişiminin ilk evrelerinde 10 - 15 gün ara ile 2 uygulama.
Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.
Topraktan uygulama (damlama/yağmurlama): 1 - 2 lt/da Yapraktan: 200 - 300 ml/da
Topraktan ve yapraktan yetiştirme sezonu boyunca 2 - 4 tekrarla uygulanır.
Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar
Yapraktan: 100 - 300 ml/da
Pestisitlerle birlikte ve/veya ayrı şekilde, yetiştirme sezonu boyunca 1 - 3 tekrarla uygulanır.
AGROFOL N300 L 20

Notlar
AGROFOL N300, AGROFOL 650 ile birlikte karıştırılarak uygulandığında, üretim sezonu boyunca bitkinin ihtiyaç duyacağı azotu kesintisiz sunar. Özellikle kumlu topraklarda MIXAMIN, AMINOFERT ve AMINOTON ile birlikte kullanıldığında toprakta azot tutulabilirliği artacağı ve kolayca yıkanıp uzaklaşmayacağı için benzersiz sonuçlar garanti eder.

Dikkat!  Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız. 

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE