free web templates

AGROFOL 650

Azotlu Gübre Çözeltisi

Sıvı; 11% Amonyum (N-NH4) + 4% Üre (N-NH2)

AGROFOL 650, safiyeti ve etkinliği çok yüksek bir gübredir. Toprak ve yaprak uygulamalarında tüm bitkiler için, üretim periyodu boyunca farklı amaç ve hedefler doğrultusunda en iyi sonucu verir.

Ambalaj:
• 1 lt’lik plastik şişe
• 6 lt’lik plastik bidon
• 10 lt’lik plastik bidon
• 20 lt’lik plastik bidon

Biçimi: Sıvı
Uygulama: Kökten ve yapraktan

Etkinliği:
AGROFOL 650 amonyum ve üre azotu içeren, özellikle toprak uygulamalarında etkinliği ve aktivitesiyle farklılık yaratan bir üründür. Özel molekül yapısıyla AGROFOL 650, kendisi gibi toprak kondisyoneri karakteristiği taşıyan AGROFOL 650s ve AGROFOL 420s gibi benzer bazı karakteristik özellik ve etkiye sahiptir.

• Bunlardan birincisi besleme ile ilgilidir; Bitki gelişimi için gerekli besin elementlerini tedarik ederler.
• İkincisi ise düzeltme ile ilgilidir; Toprağın fiziksel-kimyasal bazı özelliklerini pozitif olarak şekillendirir ve uzun süreli ıslah etkisi yaratırlar.

Ayrıca AGROFOL 650,
1. Topraktan uygulamalarında bitki besleme için mutlak gerekli olan makro ve mikrobesin donanımını artırır. Bununla birlikte toprakta üreaz enzimini ve nitrifikasyon aktivitesini düzenleyerek, yarayışlı azot miktarını artırır. Böylece azot kayıpları engellenir.
2. Toprakta tuzluluk giderir ve pH düşürür. Sorunlu topraklar için mükemmel bir ıslah materyalidir. Alkali topraklarda pH’nın düşmesi, makro ve mikrobesin elementlerinin alınabilirliğini artırır.
3. Dengeli bir vejetatif aksam gelişimi, mükemmel bir meyve kalitesi sağlar.
4. Kalsiyum bağlarını çözer.

• AGROFOL 650, duruma göre bitki veya meyve gelişimini, kalitesini ve/veya hasadını hedefleyen farklı amaçlar için en iyi sonuçları verir. Yapraktan uygulanabilir, bitkide leke yapmaz, sera naylonuna zarar vermez. Topraktan çok yüksek dozda uygulansa bile, bitkide ve meyvede asla olumsuz etki yaratmaz.
• AGROFOL 650, her türlü olumsuz koşulda toprağın kimyasal yapısını düzenleyerek bitkilerce dengeli alımına imkân sağlar. Devamlı kullanıldığı takdirde, gübre kullanımı ile ilgili problemlerin neden olduğu tüm besinsel dengesizlikleri önler.
• İçerdiği amonyum azotu ile özellikle soğuk geçen kış devresinde bitkiyi hareketli tutar. Potasyum ve magnezyum alımını artırır. Yaprakta klorofil artırarak fotosentezi destekler.
• Toprakta kaymak tabaka oluşumunu önler. Var olan kaymak tabakanın yumuşak ve kırılgan yapıda olmasını sağlayarak, açık tarlada tohumların sorunsuz çıkışını sağlar. Böylece çıkış sorunundan kaynaklanan tohum maliyetini ve zaman kaybını ortadan kaldırır.
• Toplam verimle birlikte, hububatta glüten ve yem bitkilerinde protein artışına imkân sağlar.
• Bitkilerde kılcal saçak (emici kök) oluşturur. Bitkilerin genç kalmasını sağlarken döllemeye bağlı kayıpları (takoz meyve oluşumunu) azaltır. Meyve büyütür ve ürünlerin pazar değerini artırır. 

 
% w/w
% w/v
Yoğunluk g/l
pH
EC (%1) µS/cm 20°C
Toplam Azot (N)
15.0
20.0
1320÷1340 g/L 20 °C
8.5 ± 0.1
1150
- Amonyum azotu (N-NH4)
11.0
14.6
- Üre azotu (N-NH2)
4.0
5.3

AGROFOL 650, tarım ilaçları ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılabilir. Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle, mineral yağlarla karıştırmayınız. Pestisitlerle, kalsiyum ve bakır içeren ürünlerle ve karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler, Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ayva, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.
*Topraktan uygulama (damlama, yağmurlama sistemlerinden ve taban gübresi mahiyetinde) : 2 - 5 lt/da

*Tuzluluk gidermek için uygulama dozu: 3 lt/da

*Meyve büyümesini destekleyen uygulama dozu: 1,5 - 2,5 lt/da

*Hızlı meyve olgunluğu (kızartma) dozu: 6 lt/da

*Orobanş için uygulama dozu: 250 ml/1 lt suya

*Yapraktan uygulama genel doz: 200 - 300 ml/100 lt suya veya 200 – 300 ml/da
Topraktan sulama suyu ile birlikte verilir.

Toprağa ilk uygulamada 3 lt/da, takip eden 10 - 15 günde tekrarlarla 1,5 lt/da dozuyla uygulanır.

AGROFOL 650 gübreden önce tavsiye edilir.

Topraktan ve yapraktan yetiştirme sezonu boyunca 2 - 4 tekrarla uygulanır. İhtiyaç halinde tekrar sayısı artırılır.
Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.,Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar
Topraktan uygulama (damlama/yağmurlama): 1 - 2 lt/da

Yapraktan: 200 - 300 ml/da
Topraktan ve yapraktan yetiştirme sezonu boyunca 2 - 4 tekrarla uygulanır.
AGROFOL 650 L20

Notlar
• Yaprak uygulamaları için günün serin saatlerini tercih ediniz.

• Orobanş mücadelesi; toprak üstü aksamını kurutmak, böylece tohum olgunlaştırmasını ve dökmesini engellemek için AGROFOL 650'yi su ile seyrelterek orobanş otunun üzerine püskürtünüz.

Dikkat!  AGROFOL 650'yi nitrik ya da fosforik asit ile direkt olarak, asla karıştırmayınız.

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE