bootstrap templates

AGROFOL 420s

Potasyum Tiyosülfat

Sıvı, %25 K2O + %42 SO3

AGROFOL 420s potasyum tiyosülfat içeren, safiyeti ve etkinliği çok yüksek bir gübredir. Kaliteli hammaddenin MILAGRO'nun ileri teknolojisiyle işlenmesi sonucu üretilen AGROFOL 420s, mükemmel bir potasyum ve kükürt kaynağı olup, çok geniş bitki deseninde kullanılır. Üretim periyodu boyunca, farklı hedefler için en iyi sonuçları verir.

Ambalaj: 
• 1 lt’lik plastik şişe
• 6 lt’lik plastik bidon
• 10 lt’lik plastik bidon
• 20 lt’lik plastik bidon

Biçimi: Sıvı
Uygulama: Kökten ve yapraktan

Etkinliği:
AGROFOL 420s, tıpkı AGROFOL 650 gibi besleyici değerinin yanı sıra toprakıslah özelliği taşıyan çok yönlü bir üründür. Her iki ürün için ıslah eden işlevsellik şöyle açıklanabilir;
* Toprakta pH düşürür ve tuzluluk giderir. Amonyum toprakta, kolloid yüzeylere bağlı değişebilir sodyum (Na) ile yer değiştirerek sodyumun toprak çözeltisine geçmesini sağlar. Yıkama sonucunda aşırı sodyum ortamdan uzaklaştırılır. AGROFOL 650 ve AGROFOL 420s asitlik oluşturarak toprakta çözünemez halde bulunan trikalsiyum fosfatı çözünür hale getirir. Sonuç olarak, toprak çözeltisinde fosfor ve özellikle de kalsiyum konsantrasyonu artar. Kalsiyum, kolloid yüzeylerde bulunan değişebilir sodyum ile yer değiştirir. Ayrıca kalsiyum, amonyum ile yer değiştirerek toprak çözeltisinde konsantrasyonu artan sodyumun, bitkiler üzerindeki toksik etkinliğini azaltır.
* Toprak pH’sını düşürmek suretiyle alınamaz formdaki demir, çinko, mangan ve bakırı alınabilir forma dönüştürür. Polimer yapılı kükürt molekülü, rizosfer bölgesinde yavaş salınarak ayrışır ve bakteriler yardımıyla oksidasyona uğrar. Böylece ortamda pH, süreklilik arz edecek şekilde düşer.
* AGROFOL 650 ve AGROFOL 420s kitlenmiş toprakları açar, bir nebze kabartır ve kireci çözer. Sürekli kullanılırsa, özellikle pH’sı yüksek topraklarda yetişen bitkilerde sıklıkla gözlenen mikro besin elementi noksanlıkları ve besinsel dengesizlikler daha az görülür.
* AGROFOL 650 ve AGROFOL 420s topraktan azot kayıplarını önler. Nitrifikasyon bakterilerinin enerjisini düşürerek nitrata dönüşümü yavaşlatır. Toprakta azotun yavaş salınmasına imkân sağlar.
* Şelatlayıcı maddelerin bozulmasına sebep olan enzimlerin ve mikropların faaliyetini (mikrobiyal reaksiyonları) azaltır. Gübrelerin yarayışlılığını artırır.
* Toprakta kaymak tabaka oluşumunu önler. Böylece çıkış sorunundan kaynaklanan tohum maliyetini ve zaman kaybını ortadan kaldırır.

Karışabilirlik
AGROFOL 420s, tarım ilaçları ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılabilir. Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle, mineral yağlarla karıştırmayınız. Pestisitlerle, kalsiyum ve bakır içeren ürünlerle ve karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.                                                                        

AGROFOL 420s bitkilere potasyum ve kükürt tedarik eder. Bununla birlikte;
• Meyvenin büyümesini destekler ve olgunlaşmasını sağlar.
• Çiçeklere ve meyveye parlaklık verir. Bitkide karbonhidrat ve yağ maddelerinin birikimini sağlar.
• Meyve ve sebzelerin briks (suda eriyebilen şeker) içeriğini ve pazar değerini artırır.
• Generatif gelişimi zayıf ancak vejetatif gelişimi hızlı bitkilerde büyüme dengesi sağlar.
• Yüksek hammadde kalitesi ve safiyetiyle yaprak uygulamalarına elverişlidir. 

Bileşimi
% w/w
% w/v
Yoğunluk g/l
pH
EC (%1) µS/cm 20°C
Suda Çözünür Potasyum oksit (K2O)
25.0
36.8
1460÷1480 g/L 20 °C
8.0 ± 0.1
1140
Suda Çözünür Kükürt trioksit (SO3)
42.0
61.7
Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler, Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Ayva, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.

Topraktan uygulama (damlama/yağmurlama): 2 - 3 lt/da Sebzeler ve meyvelerde hasada yakın dönem için uygulama dozu: 4 - 6 lt/da

Hızlı meyve olgunluğu (kızartma) dozu: 6 lt/da

Yapraktan uygulama genel doz: 200 - 300 ml/100 lt suya veya 200 – 300 ml/da

Topraktan sulama suyu ile birlikte verilir. Topraktan ve yapraktan yetiştirme sezonu boyunca 2 - 3 tekrarla uygulanır..
Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.
Topraktan uygulama (damlama/yağmurlama): 1 - 2 lt/da Yapraktan: 200 - 300 ml/da
Topraktan ve yapraktan yetiştirme sezonu boyunca 2 - 4 tekrarla uygulanır.
Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar
Yapraktan uygulama: 100 - 300 ml/da
Pestisitlerle birlikte ve/veya ayrı şekilde yetiştirme sezonu boyunca 1 - 3 tekrarla uygulanır.
Mobirise

Notlar
AGROFOL 420s'i yapraktan uygulamak için günün serin saatlerini tercih ediniz.

Dikkat!   AGROFOL 420s'i nitrik ya da fosforik asit ile asla karıştırmayınız.

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE