website templates

AGROFOL 420 

NK Gübre Çözeltisi

%3 N + %23 K2O + %21 SO3

AGROFOL 420 azot, potasyum ve kükürt içeren, safiyeti ve etkinliği çok yüksek bir gübredir. Yüksek kaliteli, seçilmiş hammaddeler kullanılarak üretilen AGROFOL 420, mükemmel bir azot, potasyum ve kükürt kaynağı olup çok geniş bitki deseninde kullanılır. Üretim periyodu boyunca, farklı hedefler için en iyi sonuçları verir.

Ambalaj: 
• 1 lt’lik plastik şişe
• 6 lt’lik plastik bidon
• 10 lt’lik plastik bidon
• 20 lt’lik plastik bidon

Biçimi: Sıvı

Uygulama: Kökten ve yapraktan

Etkinliği:
AGROFOL 420 topraktan uygulamalarında, yarattığı besleyici etkinin yanı sıra tıpkı AGROFOL 650 gibi ıslah edici özellik barındıran çok yönlü bir üründür. Her iki ürün için ıslah eden işlevsellik şöyle açıklanabilir;
* Toprakta pH düşürür ve tuzluluk giderir. Gerek kükürt gerekse amonyum toprakta pH düşüren besin elementleridir. Amonyum tepkimelerinde, kükürt ile oksidasyonu sonucunda toprak pH’sını düşürmek suretiyle alınamaz formdaki demir, çinko, mangan ve bakırı alınabilir forma dönüştürür.
Bununla birlikte amonyum, kolloid yüzeylere bağlı değişebilir sodyum (Na) ile yer değiştirerek sodyumun toprak çözeltisine geçmesini sağlar. Yıkama sonucunda aşırı sodyum ortamdan uzaklaştırılır.
* AGROFOL 650 ve AGROFOL 420 asitlik oluşturarak toprakta çözünemez halde bulunan trikalsiyum fosfatı çözünür hale getirir. Sonuç olarak, toprak çözeltisinde fosfor ve özellikle de kalsiyum konsantrasyonu artar. Kalsiyum, kolloid yüzeylerde bulunan değişebilir sodyum ile yer değiştirir. Ayrıca kalsiyum, amonyum ile yer değiştirerek toprak çözeltisinde konsantrasyonu artan sodyumun, bitkiler üzerindeki toksik etkinliğini azaltır.
* AGROFOL 650 ve AGROFOL 420 topraktan azot kayıplarını önler. Nitrifikasyon bakterilerinin enerjisini düşürerek nitrata dönüşümü yavaşlatır. Toprakta azotun yavaş salınmasına imkân sağlar.
* Şelatlayıcı maddelerin bozulmasına sebep olan enzimlerin ve mikropların faaliyetini (mikrobiyal reaksiyonları) azaltır. Gübrelerin yarayışlılığını artırır.
* Toprakta kaymak tabaka oluşumunu önler. Böylece çıkış sorunundan kaynaklanan tohum maliyetini ve zaman kaybını ortadan kaldırır.

Karışabilirlik
AGROFOL 420, tarım ilaçları ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılabilir. Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle, mineral yağlarla karıştırmayınız. Pestisitlerle, kalsiyum ve bakır içeren ürünlerle ve karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.       

AGROFOL 420 bitkilere azot, potasyum ve kükürt tedarik eder. Bununla birlikte;
• Bitkinin besinsel N/K dengesini sağlayarak tepe/kök oranını dengeler.
• Meyvenin büyümesini destekler ve olgunlaşmasını sağlar.
• Çiçeklere ve meyveye parlaklık verir. Bitkide karbonhidrat ve yağ maddelerinin birikimini sağlar.
• Meyve ve sebzelerin briks (suda eriyebilen şeker) içeriğini ve pazar değerini artırır.
• Generatif gelişimi zayıf ancak vejetatif gelişimi hızlı bitkilerde büyüme dengesi sağlar.
• Yüksek hammadde kalitesi ve safiyetiyle yaprak uygulamalarına elverişlidir. 

Bileşimi
% w/w
% w/v
Yoğunluk g/l
pH
EC (%1) µS/cm 20°C
Toplam Azot (N)
3.0
4.3
1430÷1450 g/L 20 °C
9.5 ± 0.1
1120
- Üre Azotu (N-NH2)
3.0
4.3
Suda Çözünür Potasyum oksit (K2O)
23.0
33.1
Suda Çözünür Kükürt trioksit (SO3)
21.0
30.2

AGROFOL 420, tarım ilaçları ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılabilir. Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle, mineral yağlarla karıştırmayınız. Pestisitlerle, kalsiyum ve bakır içeren ürünlerle ve karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.

Bitki Çeşidi
Doz
Uygulama
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri (Domates, Biber, Patlıcan, Hıyar, Kavun, Karpuz, Çilek, Fasulye, Bamya, Bezelye, Havuç, vd.), Soğan, Sarımsak, Lahanagiller, Yeşil Sebzeler, Ispanak, Marul, Maydanoz vd., Kereviz, Turp, Brokoli, Karnabahar, Bağ, Fındık, Tütün, Kesme Çiçekler, Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Muz, Erik, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Ayva, Armut, Badem, Nektarin, Zeytin, vd.

Topraktan uygulama (damlama/yağmurlama): 2 - 3 lt/da Sebzeler ve meyvelerde hasada yakın dönem için uygulama dozu: 4 - 6 lt/da

Hızlı meyve olgunluğu (kızartma) dozu: 6 lt/da

Yapraktan uygulama genel doz: 200 - 300 ml/100 lt suya veya 200 – 300 ml/da

Topraktan sulama suyu ile birlikte verilir. Topraktan ve yapraktan yetiştirme sezonu boyunca 2 - 3 tekrarla uygulanır..
Açık Tarla Bitkileri, Yem Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Baklagiller, Çayır-Mera Bitkileri Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı, Pamuk, Pancar, Nohut, Anason, Haşhaş, vd.
Topraktan uygulama (damlama/yağmurlama): 1 - 2 lt/da Yapraktan: 200 - 300 ml/da
Topraktan ve yapraktan yetiştirme sezonu boyunca 2 - 4 tekrarla uygulanır.
Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.), Yeşil Alanlar
Yapraktan uygulama: 100 - 300 ml/da
Pestisitlerle birlikte ve/veya ayrı şekilde yetiştirme sezonu boyunca 1 - 3 tekrarla uygulanır.
AGROFOL 420 L 20

Notlar
AGROFOL 420'yi yapraktan uygulamak için günün serin saatlerini tercih ediniz.  

Dikkat!  AGROFOL 420’yi nitrik ya da fosforik asit ile direkt olarak, asla karıştırmayınız. 

Adres

Etiler Mahallesi
Evliya Çelebi Caddesi
Mirador İş Merkezi Sit. No:7/401
Muratpaşa/Antalya/TÜRKİYE